Výlety v okolí

Ahojky kamarádi,

Nebojte, máme se dobře a zdravě 🙂

Chodíme ven každý den. Na zahradě to moc nejde, je tam bahýnko a my jsme pak jako prasátka. Tak se s námi většinou paničky courají po okolí našeho bydliště anebo chodíme běhat (když to počasí dovolí 😉 ).

Občas také vyrazíme na menší výlet, protože bereme sebou i naše prcky.

Nedávno jsme byli u Trosek.  Zjistili jsme, že tam naproti máme neprobádané skály. Jmenují se Borecké skály. My jsme šli za mlhavého počasí, takže výhledy do okolí a na Trosky byli nic moc, ale za hezkého počasí tam musí být velmi krásně.

Auto velká panička zaparkovala v obci Borek a odtamtud jsme šli po modré. Kousek za Čechovou vyhlídkou jsme sešli na lesní cestu a vraceli se zpět okolo obory. Bylo tam moc daňků. To bylo něco pro nás ke koukání.

Přelezli po lávce potůček a tam jsme viděli nějaké přeskoky a lávku. Museli jsme si to všichni vyzkoušet 😀  Kousek za tím jsme narazili na přírodní zajímavost Borecké kaskády – to jsou vybudované rybníčky, mokřadní plochy a tůně. Moc se nám tady líbilo. Zkusíme se sem podívat ještě až bude krásně.

PS: Trasu nedoporučujeme pro kočárky

TRASA

Další sobotu jsme vyrazili k hradu Valečov. Auto jsme nechali na parkovišti pod hradem, ale na  hrad jsme hned nešli. Šli jsme  prozkoumat okolí. Vyšli jsme směrem k obci Zásadka a pokračovali  po naučné stezce Příhrazskými skálami. Cestou ti naši nejmenší plnili úkoly, které na stezce byli. Cesta nám rychle utekla a my jsme došli až k Valečovským skalním světničkám. To zaujalo naše nejmenší a museli prozkoumat dostupné skalní obydlí. Hned vedle skalní vesničky je zřícenina hradu Valečov. Ten je momentálně uzavřen, ale to abychom si tam dali sváču nás neodradilo 🙂 Odtud jsme to měli jíž kousek zpátky do auta.

TRASA

A ještě jeden výlet jsme stihli 🙂 Dostali jsme tip na Modlivý důl u Svojkova. Auto jsme nechali na parkovišti a vydali se po žluté na skalnaté vyhlídky odkud byli krásné výhledy. Když jsme narazili na červenou, tak jsme po ní scházeli k Modlivému dolu. Je to poutní místo se skalní kaplí u obce Svojkov na Českolipsku.

TRASA

About