Pálava

Pěkné počasí se musí využít a my toho využili a poslední prázdninový pátek ráno se páníčci rozhodli a odjeli jsme na Pálavu. Odpoledne jsme se už procházeli po Mikulově. Navštívili jsme zámeckou zahradu a vylezli jsme Svatý kopeček 🙂

Večer jsme ještě viděli také rozhlednu Maják. A naproti vidíte rozhlednu Dalibor a u ní je známé filmové místo u Kapličky. Tam jsme projeli okolo v sobotu dopoledne. Je tam strašně moc lidí a také tam byl nějaký sraz.

V sobotu jsme navštívili Kolonadu na Reistně, prošli si zámek Valtice a Bruno se samozřejmě musel zase vykoupat v kašně. Ve Valticích jsme si dali oběd. Páníčkové si vybírají takové mňamky, aby se s námi rozdělili.

Kolonáda na Reistně
Valdice

Odtud jsme jeli jen kousek do obce Hlohovec podívat se na pravé moravské hody. Hoši a slečny byli krásně krojovaní a měli průvod vesnicí.

Naše další cesta byla jen kousek a to ke Chrámu Tří Grácií. Odtud jsme se vrátili do Lednice a dále pokračovali podívat se na Zámeček Apollonův chrám.  Tady to bylo kousek k jezírku a my se zase koupali 🙂

Tyhle všechny kolonády, chrámy a zámečky jsou součásti Lednicko-Valtického areálu.

V pozdním odpoledni jsme jeli přes Velké Pavlovice a zde mají rozhlednu Slunečná, tak jsme si jí prohlédli. Když se podíváte po okolí, tak je zde hodně rozhleden. Na nedalekou jsme měli namířeno. A to na Stezku nad vinohrady v obci Kobylí.

Stezka nad vinohrady

About