Itálie – Dolomity a Monte Baldo

v úterý ráno jsme vyrazili přes Brennerský průsmyk do Itálie. Páničci zjistili, že pojedeme kousek od Italských dolomit. A tak náplň dne byla vyřešena 🙂

První horský průsmyk, který jsme navštívili byl Gardena Pass.

selfie a všichni 😀

Druhou zastávkou byl horský průsmyk Passo Sella.

Třetí místo, které jsme navštívili, byl horský průsmyk Passo Fedaia u jezera Lago  di Fedaia.

Odtud jsem se již vydali k dnešnímu přenocování a to u jezera Lago di Garde.

Viděli jsme cestou velké polomy, asi se tudy prohnal nějaký vichr. Dále byli jen samé vinice, jablečné sady nebo plantáže jahod.

V pozdním odpoledni jsme se dostali ke Gardě. Zjistili jsme, kde je stanice lanovky (na další den), a jeli jsme ze severní části jezera až na jih, do města Garde. Zde jsme na stellplaze opět spali. Večer jsme stihli zajít na zmrzlinu a vykoupat se v jezeře.

Ráno jsme brzy vstávali. Chtěli jsme jet mezi prvními lanovkou nahoru na kopec Monte Baldo. Páničci ještě večer zakoupili jízdenky online. Toto měli velmi naplánované, abychom nestáli frontu na vstupenky a pak na lanovku. Pro nás to bylo strašné! Museli jsme mít náhubky. Tak jsme se s nimi trošku prali. ale pak jsme to teda dali. Sice trošku nabručeně, ale vydrželi jsme to.

Lanovka na Monte Baldo se skládá ze 2 lanovek. První část jede cca do 1/3 hory a ta druhá zbytek, ale točí se dokola 🙂 takže vidíte všude. My jsme nahoře měli takovej ten ozón a pocit jak v pařníku. Prošli jsme si několik vyhlídek a vylezli i k další lanovce Pra Alpesina (ta vedla na druhou stranu kopce).

Odpoledne jsme ještě v Riva del Gardě nakoupili nějaké jídlo a přesunuli jsme se do našeho bydlení.

LAGO DI LEDRO