7. 7. – den pátý, aneb co uvidíme dnes?

Start km: 353165

Probudili jsme se do polojasného dnes a komáři na nás čekali v trávě.

No nic, posnídali jsme a vydali jsme se za dalším cílem 🙂

A to byl nedaleko zakroucený most The Atlantic Road. No jenže nás vypeklo počasí. Sotva jsme zajeli za roh, tak začala mlha, která by se dala krájet, jak u Rákosníčka.

Nakonec to tak strašné nebylo, sice mlhavo bylo, ale něco jsme viděli 😉

Naše trasa vedla přes menší ostrovy, abychom se odsud dostali, tak jsme museli projet dalším podmořským tunelem a pak jsme se přesouvali dalším trajektem. Mezi tunelem a trajektem jsme dělali pauzu u krásného mostu. Ten jsme nepřejížděli. Jen jsme si ho prohlédli 🙂

A zase se jelo. Po poledni páníčci rozhodli, že je čas najít nějaké místo a udělat oběd. 🙂 zastavili jsme u jezera Gangasvatnet. Panička se s námi šla do jezera s močit a páníček dělal oběd. Zase byli nějaké těstoviny se sýrem. Dali jsme si tady okolo hodinky pauzu. Páníčci debatovali nad cestou zpět. Je to v autě hodně náročné. A platili jsme hodně peněz za přejetí těch dvou mostů. Bylo rozhodnuto. Zjistí se, jak je to s přepravou pejsků na velkém trajektu. Panička to zatím vygůglila a napsala do společnosti. Jeli bychom z Ystadu do Swinousti.

Během odpoledne nám odpověděli, že přeprava je možná v kajutě. Bylo rozhodnuto. Panička objednala kajutu 😉

Cestou nás ve městě Orkagen zaujala velmi zajímavá loď a potrubí okolo v přístavu. Ta loď i na sebe natáčela, na velké kolo na palubě, to potrubí.

Další město, ve kterém jsme přibrzdili byl Trotheim a to nakoupit nějaké základní potraviny, které již došli.

Přišla bouřka, byli jsme rádi, že jsme v autě, v suchu a teple.

Kam dneska dojedeme jasný plán nebyl. Jeli jsme. Rychle se moc nedá jet. Je to samé omezení. Chvilkama jsme jeli územím, kde dávají lišky dobrou noc.

Byl už večer a pořád bylo světlo. Páníčci koukali do mapy, jak daleko je to na severní polární kruh. Páníček řekl, že je to 157 km, ale panička rozuměla 57 a povídá mu: „to dám, to tam tak do hodinky budeme“. A páníčkovi to bylo divný. Tak si to ještě jednou zopakovali a panička koukala. No ale rozhodli se, že tam dneska prostě dojedeme. Bylo to náročné, ale dojeli jsme 😀 Severní polární kruh dobyt 7. 7. 2021 ve 23 hodin 😀 Venku jsme si udělali fotek kolik chtěli. Nikdo tu nebyl. Všichni byli zalezlí ve svých boudách na kolečkách. Pak jsme zjistili proč. Bylo tady asi milion komárů.

Začala akce rychlo přestěhování auta ke spaní. Panička s námi trajdala přes parkoviště tam a zpět než bylo spaní nachystáno 😉

V autě páníčci zatemnili okna, abychom se mohli v klidu vyspat. Byla skoro půlnoc a venku bylo pořád světlo 😮

Další den – 8/7