5.7. – den třetí, aneb Norsko, můžeme dál?

Start km: 352131

Dnes je rozhodný den. Dnes Norové, jak slíbili, tak učinili a pouští turisty do země.

Ale nás ještě čeká kus cesty, než se dostaneme k hranicím.

Páníčky zaujalo město Goteborg. Oni totiž mají uprostřed měst velké zábavné parky, jako kolotoče, horské dráhy a tak …no prostě nic pro nás.

Cesta je dlouhá a na hranice jsme se dostali okolo třetí hodiny. Kolona se táhla už od Svinesundského mostu.

Na celnici nás zase rozdělili. Norové jeli jinudy, my k celnici. A čekali jsme. Nejprve přišel první celník a vzal si naše pasy! On opravdu kontroloval, zda máme všechny razítka v pořádku. Taky se ptal, kam jedeme a kolik vezeme alkoholu. Pak nás zařadili do další fronty a tam prohlíželi cestovní pasy páníčků a jejich covid pasy. A malé paničce neuznali už test, co měla z domova a musela jít na další. Tak nás poslali do dalších front a tak. Kvůli testu jsme na hranici strávili asi hodinku, ale vše proběhlo v pořádku a my vstoupili na území Norska 🙂

HURÁ 😀

Kousek za hranicemi stavíme, čurací pauza a je tu pěkná rozhledna, tak se musíme kouknout 🙂 my tam můžeme taky. Teda, nikde není cedulka pes nikam, což znamená, že můžeme 🙂 Nahoru jedeme výtahem, ale nahoře se nám moc nelíbí. Je to skleněné a ty výšky my moc nemusíme. Páníček jede výtahem zase s námi dolů.

Jedeme dál 😉

Páníčci rozhodnou, že pro dnešek stačí a panička hledá spací místo. Nachází ho u nějaké prodejny velkých bydliků a vypadá to tu dobře. Páníčci tu mají zázemí, jako je záchod ale i sprcháč. Po tom vedru v autě to uvítají 🙂

Páníčci řeší, kam se tedy podíváme. Hlavně se chceme dostat na sever a navštívit Nordkapp. Páníček říká paničce, že nahoru to máme ještě 2,5 tisíce kiláčků. A ta si pořád neuvědomuje, ale začíná jí docházet, že sice nahoře jsme, ale je to pořád ještě fakt daleko. Rodinná porada večer rozhodla vynechat jižní část a vydat se tedy na sever a uvidíme, za jak dlouho tam dojedeme.

Další den – 6/7