Slovinsko – den druhý

aneb cesta přes Rakousko

Po pondělním ranním úprku už další cesta probíhala poklidně přes hory a doly. Cestou nás chytla bouřka, ale to nám v autě nevadilo.

Dojeli jsme až k jezeru Wörthersee, které je nádherné a je tak největším jezerem ve spolkové zemi Korutany a 5. největším v Rakousku. My jsme  ho samozřejmě museli vyzkoušet.

Od jezera jsme vyjeli kousek výš k rozhledně Aussichtsturm Pyramidenkogel . Na rozhlednu jsme nešli. Má drátěný systém na schodech a z toho by nás boleli tlapičky.

Z původního nápadu spát někde okolo tohoto jezera sešlo, když jsme zjistili, že od Slovinska nás dělí hodinka cesty. Tak jsme neváhali a jeli. O to bylo horší zjištění, že všechny kempy mají narváno 🙁 Spaní v Triglavském národním parku je zakázáno a ošklivě pokutováno 🙁

Kemp byl v Bledu full, tak jsme jeli k Bohinskému jezeru, tam byl taky full. Nakonec jsme vyzkoušeli Bohinskou Bistrici. Zde byl plac k parkování pro obytňáčky. Bohužel recepce už nefungovala. Neměli jsme tedy možnost sociálek a páč to bylo u vlakáče uprostřed města, bylo vyřešeno. Zkusit zdejší kemp. Slčena recepční jakmile viděla camper (to je jako označení pro náš bejvák) nám řekla, že NE, ale dala nám mapu a ukázala dvě spací místa. To u vlakáče a pak jedno o pár kiláčku vedle, za kopcem. Už jsme jeli úplně unaveni, ale dojeli jsme a ubytovali se 😀

Kouzelnější místo nemohlo býti. Ticho a pohoda. Pořádně nikdo nikde. Jako jooo, pár obytňáčku, ale vše v klidu a pohodě.

Ráno bylo krásné probuzení 🙂

DEN 3