Polsko den sedmý

V pátek jsme se vyrazili podívat na pár zvedacích mostů přes vodní kanály.

Nejdříve jsme přejeli přes pontonový most u obce Sobieszewo. Vedle probíhá výstavba nového mostu. Vlastně jsme kousek od tohoto mostu spali 🙂

Ještě zastávka u přívozu v Mikoszewo, ale nejeli jsme.

A frčíme na ty mosty a plavební kanály. Hned první zastávka je kousek vedle Przegalina Sluza Poludniowa. Bohužel vše je v klidu a nikdo nikam nepluje.

Frčíme na další zvedací mosty do obce Rybina. Jsou tu dokonce tři. Zvedací dva – modrý a žlutý. A vzadu železniční otočný. Možná budemem mít štěstí, modrý by se dle časového harmonogramu měl zvednout. A dokonce připlouvají dvě loďky. Všichni netrpělivě čekáme. Bohužel jsme si, po chvilce čekání, od posádky vyslechli (jim to někdo telefonoval), že most je rozbitý a nahoru nepůjde. Zklamaně odjíždíme.

A fričíme na další poloostrov, který je napůl již s Ruskem. Dojeli jsme až do posledního městečka Piaski. Chtěli jsme zajet až na úplný, ale úplný konec městečka. A co jsme zde našli?! No nebyla tu zase další technopárty?!!!!

Tak jsme zašli na pláž a naposledy se pořádně vykoupali ve studeném Baltu.

Nakonec jsme ještě navštívili kanál Elblaski. Na tomto kanále je 5 vodních lanovek k přesouvání lodí nahoru a dolů. My jsme našli 3 lanovky z 5. A u dvou dokonce viděli i jak se přelaňuje loď. Nakonec u té jedné jsme i přespali.

Toto je kanál č. 2 u obce Jelonki

Frčeli jsme dál, to totiž není on, co páníčci viděli na Youtube. Každopádně se jim to moc líbilo.

Paníčka našla další – pátou (to to ještě nevěděla, že je to ta pátá), ale cestou jsme potkali další (to byla čtvrtá) 😀

A hlavně, připlouvala loď!

Frčíme na tu pátou, tam ta loď totiž pluje 😀

Super, viděli jsme další vodní výtah a teď najít spaní.

Díky aplikaci park4night jsme spaní na divoko nalezli u čtvrté lanovky 😀

Dobrou 😉

DEN 8