Itálie za teplem

Na konci října mají dětičky prázdniny a naší malé paničce je ve škole ještě rozšířili o ředitelské volno a naše panička dostala blázniný nápad zajet ještě k moři 🙂 A tak se doma rozhodovalo zdali Chorvatsko nebo Itálie. Nakonec to rozhodl pániček, když řekl, že se chce podívat do Benátek.

Aby naše cesty nebyli dlouhé, tak je většinou rozložíme s přespáním. Tentokrát vybral páníček spací místo už v Alpách a to TADY u městečka Trieben. Tentokrát již páničci hledali spací místa s elektrikou, aby jsme si nad ránem mohli v bejváku přitopit 🙂

V neděli jsme dojeli k moři, akorát už nebylo úplně nejlíp. Sluníčko prosvítalo, ale byl takový ozon. Zajeli jsme do proslulého Bibione Pineda. Páníčci chtěli malé paničce ukázat, kde byla poprvé u moře jako malá holčička 🙂 U moře se nám líbilo. Ale teda bylo slanější a to nám moc nejelo.

Večer jsme se přesunuli už na stellplaz do Benátek. A v tuto roční dobu už je brzy tma, takže jsme byli jako medvědi a chodili brzy spát 😀

V pondělí nás čekali Benátky. Ráno jsme se probudili do hnusné mlhy 🙁  ale počasí se přes den umoudřilo a pro nás seveřany bylo teplo 🙂 Oni chodili v bundách naši páníčci v tričku 😀 Benátské uličky jsme prošmejdili snad všechny. Za to dopoledne jsme naťapkali dobrých 15 kiláčků. Na náměstí San Marco jsme byli za atrakci a Japonci se s námi fotili 😀

Večer jsme se ještě přesunuli 50 km jižně a to do městečka  Chioggia a tady opět byvakovali na stellplazu u moře.

A protože další den začalo mrholit, zkusili jsme ještě hory a vydali jsme se do Italských Dolomit. Cestu jsme zvolili velmi zajímavou a páníčci byli rádi, že máme tak nízké auto 😀 Tunely, některé „normální“ ale taky jen do výšky 2,5 metru. Což bylo o fous 😀 a pak serpentýny nahoru a pak zase dolů.

Mlha se začínala stávat naší kamarádkou 🙁 a odpoledne jsme začali hledat další spací místo a to byl problém. Hodně míst je v tuto dobu mimo provoz. Ale našli jsme 🙂 Sice v jiné části Dolomit než jsme chtěli být, ale našli. V městečku La Villa a tam je stellplaz Odlina. Tam je domeček a v tom domečku Vám i na záchodě hrají 😀 je tam teplo, čisto. Najdete zde umyvadla na nádobí, pračku, wc i sprchy. Moc fajn to tu bylo.

Odtud jsme se vrátili směrem k původní trase po Dolomitech a jeli k do přírodního parku Three Peaks ke skalnímu štítu Tre Cime, ale zase nás zradila ta mlha 🙁 a ta by se dala krájet.

pod kopcem to až tak strašně nevypadalo, ale …..

páníčci se rozhodli opustit zamlžené Dolomity a zkusit Rakouské Alpy, třeba bude lépe. Bohužel o moc nebylo. Cestou nám i chumelilo. Nakonec jsme zakempili v městečku Altenmarkt u farmáře Kellerbauer

Ve čtvrtek jsme se vydali na další cestu. Chtěli jsme zkusit vyhlídku 5 prstů v Obertraun. Ale lanovka byla mimo provoz. Tak jsme navštívili nedaleká jezera a taky navštívili městečko u st. Wolfgang. Tady měli nějaký svátek, trhy, kolotoče a tak. Páníčci si koupili nějakou tu mňamku a jeli jsme dál.

Bohužel počasí se nelepšilo a tak se páníčci rozhodli jet domů. Byla to škoda, ale počasí si nevybírá.

Každopádně zjistili, že Dolomity jsou nádherné a brzy se sem vrátí 🙂