19. 7. – den sedmnáctý, aneb blížíme se k trajektu

Start km: 358184

Frčíme na jich. Je pondělí, ve středu nejdéle musíme být v Ystadu. Trajekt nám jede sice až ve čtvrtek, ale zjišťujeme, že malá panička musí na další test. Nevíme, jak dlouho budeme čekat na výsledky, tak raději na něj půjde ve středu.

Takže tentokrát je cesta nuda. Sice jedeme poblíž pobřeží, ale vidíme jen silnici a lesy.

Okolo třetí zastavujeme na poloostrově Okno, už máme hlad. Svítí sluníčko a fouká. Kdyby tu bylo wc asi bychom tu zůstali. Ale je to moc otevřené místo. Takže jen poobědváme a odjíždíme.

Zastávku si děláme v Oxhagenu. Je tu totiž další velký most. My rádi technické památky, takže si most Ölandsbron projíždíme na druhou stranu, na ostrov Öland a vracíme se zase zpět.  Jeho délka 6 072 metrů ho činí jedním z nejdelších mostů v celé Evropě.  Zatímco most přes Öresund, který spojuje Švédsko s Dánskem je celkově delší, Ölandsbron je stále nejdelším mostem, který je zcela na švédském území.

Je podvečer, u pobřeží se nám nedaří najít vhodné spaní, tak zajíždíme do vnitrozemí. Spaní dáme na poprvé a to u jezera Hultebraan. Je to tu vhodné i pro děti. Bohužel pejsci se tu zase nesmí koupat. Respektujeme to. Děláme si piknik na dece a páníčci mastí karty. Dorazí nějací plavci, oblečou si neopreny a jdou plavat. Je jejich asi 10. Věk se hodně různí. A plavou i s tím takovým oranžovým od Mitče Bjůkenena 😀 Někteří si to velký kolečko dávají 2x. Smekáme. Tohle bychom nedali. Každopádně, když se vracejí  zpět, štěkáme jako prdlouši 😀 Vůbec Bruňďa 😀 páníčci nás musí krotit, myslíme si, že to jsou asi nějaký divný kachny 😀

Zavčas lezeme do pelechu. Komáři jsou všude ;-( Dobrou

Další den – 20/7